Ремонт газового котла Арістон в місті Київ
Газові котли Арістон - техніка надійна, проте, і вона має властивість ламатися. Але оскільки газові котли – це складне та пов'язане з небезпекою витоку газу обладнання, лагодити його самотужки не варто. Фахівці служби з ремонту Fix-Man розкажуть, які часті поломки трапляються з даною технікою.
Особливості ремонту котла Арістон
Завдяки своїй надійності та ефективній роботі котли Арістон завойовують у населення чималу популярність. Але, як і будь-яка техніка, котли мають властивість ламатися, і причина найчастіше криється в наступному:
- заводський шлюб або неправильний майстрами монтаж самого обладнання;
- помилки в процесі безпосередньої експлуатації системи;
- неправильно складений проект опалювального обладнання, і це негативно позначається на роботі котла;
- повна відсутність регулярної профілактики та неякісна в системі опалення вода.
Негативних факторів може бути маса – головне своєчасно запросити для ремонту досвідченого фахівця.
Коди помилок котлів Ariston
Якщо прилад не працює, а на дисплеї з'являється той чи інший код – знаючи його розшифровку можна судити про поломку.
- Class Evo – це відрив полум'я, і провокує поломку несправності в газовій частині. Тому майстер перевіряє клапан у системі подачі газу, установку в котлі коаксіального димоходу, при необхідності прочистить від сміття.
- 501 – не розпалювання, і в такому випадку варто відкрити подачу в кранах газу. Майстер на місці проведе огляд датчика іонізації, у міру потреби – зачистить контакти від шару окислення, перевірить стан проводки та самого керуючого в системі модуля.
- 607 – це вказівка на залипання контактів на реле вентилятора. Для усунення проблеми – достатньо поставити нове у систему реле.
- 101- в даному випадку код вказує на спрацювання обладнання від перегріву і тому важливо відрегулювати рівень подачі газу. Як варіант, тиск на клапани йде високий і нерідко до цього призводить засмічення фільтрів, нерідко ламаються теплообмінники та перевірте роботу насоса.
- 102 – при такому коді з ладу вийшов безпосередньо термістор NTC в системі опалення, тому так важливо провести своєчасну діагностику щодо короткого замикання чи обриву. Необхідно продзвонити й самі клеми у головному системному модулі.
- При вибиванні помилок 103 – 107 – обладнання сигналізує про перегрів, падає в системі тиск і знижується сам рівень теплоносія. Просто перезапустіть систему - натисніть кнопку mode або Reset. Коли тиск досягне 1-1.2 бар, всі дії для помилки 101.
- код 108 – знижується тиск, тому варто оглянути трубки та з'єднання, сам радіатор на предмет витоків води, як і теплообмінник та розширювальний бак.
- 109- це вказівка на високий тиск, більше 3 бар і в цьому випадку застосовують крани Маєвського, розташовані на самому радіаторі для видалення із системи повітря. Перевірте теплообмінник – при його пошкодженні, змішуванні холодної/гарячої рідини призведе до такого підвищення.
- 110 – поломка терморезистора в опалювальному обладнанні, тому важливо провести своєчасну, повну діагностику на предмет обриву і КЗ, змінюють на нові поламані деталі .
- 111 – код помилки, характерний для котлів з автоматично регульованим підживленням теплоносія, тому ремонт і значення, так само, як і за кодом 108.
- 114 – відсутнє з'єднання в системі з термістором, який виконує завдання продуктів відведення. Тому так важливо оглянути і підвести проводи, що відійшли, на місце до роз'ємів.
- 116 – у цьому випадку має місце відсутність контакту із зовнішнього типу термодатиком.
- 117 – в системі порушена нормальна циркуляція води, тому варто провести перезавантаження системи.
- 201 – має місце обрив і поломка сенсора на подачі ГВП або КЗ, тому так важливо перевірити стан прокладки, ланцюги та з'єднання, в міру потреби змінюють окислені контакти.
- 302- відсутній зв'язок з дисплеєм або електронним модулем, тому варто провести своєчасний ремонт блоку управління.
- 303-304 – вихід з ладу електронної плати в котлі, її не ремонтують, а виключно змінюють.
- 307-308 – поломка електронного модуля, і для початку варто натиснути кнопку «Скинути», перезапустивши систему.
- 601 – відсутність тяги. Тому варто прочистити димар від тяги, що накопичилася, і зніміть конденсат.
- 604 – вказівка на роботу вентилятора, і котел не буде вмикатися. Проводиться його діагностика, як і датчик Холла.